Menu Zamknij

8. edycja programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” oraz odbywający się w jego ramach konkurs „Zalogowani”. 

Głównym celem programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” jest z jednej strony dostarczanie wiedzy i praktycznych umiejętności, które ułatwią młodym ludziom realizację planów edukacyjnych i zawodowych oraz funkcjonowanie w warunkach gospodarki rynkowej, a z drugiej – zapewnianie lokalnym przedsiębiorcom i potencjalnym inwestorom kadry wykształconej zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami. Organizatorem programu jest Gmina Miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy oraz Starostwem Powiatowym w Świdnicy. Partnerami programu są lokalni przedsiębiorcy.

W dniu 14.03.2024 r. Zalogowani z Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Świdnicy odwiedzili świdnicką firmę AAM – American Axle & Manufacturing – wiodącego dostawcę części samochodowych do koncernów takich jak: Jaguar, Mercedes- AMG, BMW, Ford i Audi.
Uczniowie obejrzeli prezentację firmy oraz zwiedzili hale produkcyjną.
Na koniec Zaligowani mieli za zadanie zbudowanie wieży z rurek, taśmy klejącej i plasteliny. Najwyższa budowla została nagrodzona.
Skip to content