Menu Zamknij

Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. Nasza placówka wnioskowała o kwotę 60 000,00 zł.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/laboratoria

 

 

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach projektu Laboratoria przyszłości do naszej szkoły zakupiliśmy sprzęt:

– drukarkę 3D i laptop

– zestaw studyjny wraz z aparatem Canon EOS M50 Mark II

– zestaw nagłośnieniowy

– Lego Educatio Spike Prime + zestaw rozszerzający

– roboty Photon

– tablice suchościeralne

– zestaw mebli szkolnych do pracowni techniki

– komplet do doświadczeń z elektrostatyki

– zestaw do ćwiczeń z elektrochemii

– stoły i krzesła szkolne do klas

Powyższy sprzęt będzie wykorzystywany w ramach różnych lekcji oraz zajęciach pozalekcyjnych.

 

Od 1 września uczniowie naszej szkoły korzystają z wyposażenia sal oraz sprzętu zakupionego w ramach

PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe wyzwania i zadania realizowane w ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole. Tradycyjnie nauczyciele, uczniowie, a nawet rodzice pełni energii i nowych pomysłów zaangażowali się w uczestnictwo w zajęciach. Sprzęty multimedialne, klocki, układanki, zestawy naukowe pobudzają wyobraźnię, aktywizują uczniów i przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju.

Sprzęt nagłaśniający wykorzystaliśmy podczas uroczystego apelu rozpoczynającego rok szkolny 2023/2024. 

Aparat jest wykorzystywany do dokumentowania uroczystości szkolnych.

Po szkoleniach Pani Agnieszka przeprowadziła z uczniami zajęcia z robotami Photon, zapoznała ich z budową robota, obsługą aplikacji i przeprowadziła zajęcia praktyczne.

Październik 2023

W październiku Pan Michał i Pani Barbara zapoznali uczniów z budową Drukarki 3D i programem do projektowania modeli 3D. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne i zostały wydrukowane pierwsze projekty.

Pani Barbara przeprowadziła z uczniami zajęcia z robotami Photon, zapoznała ich z budową robota, obsługą aplikacji i przeprowadziła zajęcia praktyczne.

Aparat jest wykorzystywany do dokumentowania uroczystości szkolnych i robienie zdjęć podczas wykorzystania sprzętu zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości.

Listopad 2023

Aparat jest wykorzystywany do dokumentowania uroczystości szkolnych. Pani Michał zapoznała uczniów z budową i zasadami działania aparatu fotograficznego. Uczniowie dowiedzieli się także na co zwracać uwagę podczas fotografowania, a czego się wystrzegać. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne.

Uczniowie klasy 2 wraz z Panią Agnieszką podczas zajęć z edukacji przyrodniczej programowali Photony wraz z odłosami zwierząt. Po usłyszeniu odgłosu zwierzęcia naśladowali jego ruchy.

 

Grudzień 2023

Pani Martyna wraz z ucznia wykorzystała wypalarkę do drewna na zajęciach plastycznych.

Pani Agnieszka wraz z uczniami klasy 2 wykonała ozdoby świąteczne, gdzie został wykorzystany pistolet i klej na gorąco.

Pani Michał przeprowadził lekcję z wykorzystaniem klocków lego, uczniowie stworzyli własnego robota.

Luty 2024

Uczniowie klasy 5 uczyli swoich rówieśników z klasy 1 obsługi robotów i poprzez zabawę przeprowadzili lekcję odwróconą z pomocą Pani Basi.

Marzec 2024

Nasi uczniowie wraz z Panią Basią na lekcjach informatyki stworzyli logo szkoły, które zostało zaprojektowane w tinkerkadzie. Sprzęt został wykorzystywany do promocji szkoły i to nasi uczniowie prowadzili zajęcia przy użyciu robotów Photon, klocków Lego, mikrokontrolerów, drukarki 3D.

W Dniu Wiosny wydrukowaliśmy ozdoby świąteczne

Kwiecień i maj 2024

Uczniowie klasy 4 poznawali na lekcji techniki zasady ruchu drogowego przy użyciu robotów Photon

Skip to content