Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
do początku
Strona główna » Aktualności
Światowy Dzień Zwierząt

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

 

Dnia 25 października w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbyło się spotkanie uczniów z Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami panią Grażyną Grzesik. W ramach przygotowań do spotkania uczniowie klas I - III wykonali rysunki przedstawiające ich ulubione zwierzęta, a uczniowie klas IV – VIII  przygotowali, wspólnie z wychowawcami, wiersze i piosenki o zwierzętach. Występy klas IV- VIII przeplatane były pytaniami, na które odpowiadała pani Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Świdnicy. Uczniowie na ręce pani Prezes przekazali Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami zgromadzoną karmę i koce dla bezdomnych psów i kotów wolnożyjących, którymi opiekują się wolontariusze z TOZ.

 
Dzień głośnego czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dnia 24 października w klasie I odbył się Dzień Głośnego Czytania. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci z klas I - III naszej szkoły oraz pani Barbara Kędzierska, pracownik biblioteki szkolnej. Organizatorem Dnia Głośnego czytania była pani Ewelina Krystowczyk, wychowawczyni klasy I.

Pani Basia przeczytała dzieciom jedną z przygód Gangu Słodziaków, a następnie dzieci opowiadały o tym, co zapamiętały z wysłuchanej historii. W całym wydarzeniu towarzyszyły dzieciom Słodziaki, pluszowe maskotki – sowa Zosia, jeż Jerzy, lisek Lucek, bóbr Borys, zajęczyca Zuzia i ryś Ryszard. Dzień Głośnego Czytania odbył się w ramach akcji firmy JERONIMO MARTENS właściciela sieci sklepów BIEDRONKA.

 
Ks. Biskup

UROCZYSTOŚCI PATRIONALNE BISKUPA ŚWIDNICKIEGO

 

          W czasie Mszy św. w środę 17 października 2018r. o godz. 900 uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia księdzu Biskupowi Ignacemu z okazji jego imienin.

 
ŻONKILOWE POLA NADZIEI

ŻONKILOWE POLA NADZIEI

 

Celem kampanii jest promowanie idei wolontariatu, niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum i pozyskanie środków na opiekę paliatywną.

W Świdnicy spotkanie takie odbyło się 12 października 2018 roku. Uczestnicy kampanii spotkali się o godzinie 1100 na Placu Grunwaldzkim.  W ramach akcji na skwerze zasadzono cebulki żonkili przygotowane przez organizatora. 

Z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana w kampanii wzięli uczniowie klas I – VIII wraz z wychowawcami. Dzieci sadziły cebulki kwiatów w miejscach wyznaczonych przez organizatora. Na zakończenie akcji otrzymały też drobne upominki.

 
100 dni na stulecie

 „100 DNI NA STULECIE”  ŚWIDNICA 2018

 

9 października 2018 r. w sali teatralnej ŚOK odbyła się sesja popularnonaukowa upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w której wzięli udział uczniowie z klas starszych naszej szkoły. Spotkaniu zorganizowanemu przez Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej towarzyszyło motto:

Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani ma prawo do przyszłości”.

(Józef Piłusudski)

 

Spotkanie rozpoczęła pani Prezydent Beata Moskał-Słaniewska przypominając młodzieży o trudach i problemach, które pokonać musieli Polacy, aby po 123 latach odzyskać niepodległość. Zgromadzeni licznie w sali teatralnej mogli również wysłuchać trzech ciekawych wykładów zakończonych dyskusją panelową.

 
Uroczyste otwarcie stadionu

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA WYREMONTOWANEGO STADIONU

 I ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

 

 

 

 Dnia 21 września 2018 r. klasy V-VIII z naszej szkoły wzięły udział w uroczystym otwarciu wyremontowanego świdnickiego stadionu, a także w towarzyszących mu zawodach lekkoatletycznych. Piękno nowego obiektu zachwyciło zarówno uczniów jak i towarzyszących im nauczycieli. Dobrym pomysłem było wczesne dotarcie na stadion, które pozwoliło nam zająć najlepsze miejsca na trybunach. Duże wrażenie na wszystkich zrobiły gwiazdy królowej sportu, które uświetniły piątkową uroczystość. Wszystkich wymienić nie sposób, ale dwie, do których ustawiały się najdłuższe kolejki po autografy, trzeba. Pierwsza to legendarny kulomiot, dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski, a druga to aktualny rekordzista świata i mistrz świata w hali w sztafecie 4x400m Łukasz Krawczuk. Oprócz sportowców nie zabrakło również przedstawicieli władz miasta z Panią Prezydent Beatą Moskal - Słaniewską na czele. Po okolicznościowych przemówieniach oficjeli i prominentów nastąpiło uroczyste otwarcie stadionu, a wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani pysznym tortem. Po części oficjalnej odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Ligi Międzyszkolnej. Rywalizowano w konkurencjach biegowych, rzucie oszczepem, pchnięciu kulą i skoku w dal. Wszyscy nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, startowali na miarę swoich (czasem skromnych) możliwości, otwierali oczy niedowiarkom i to nie było ich ostatnie słowo! I choć jakimś cudem nie wygraliśmy klasyfikacji generalnej, to genialnie przygotowanych, żywiołowo dopingujących (jednym słowem najlepszych) kibiców mieliśmy na pewno. Dzień ten wszystkim nam (nauczycielom i uczniom) obecnym na stadionie przyniósł mnóstwo wrażeń i niezapomnianych emocji. Szkoda, że nowych stadionów nie można otwierać co tydzień…

 
Wspomnienie

 WSPOMNIENIE O EMILCE

 

            Ta wiadomość spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Dnia 21 czerwca 2018 r. odeszła od nas na zawsze nasza uczennica i koleżanka Emilka. Nie dane było wychowawcy wręczyć jej kolejnego świadectwa, żaden z jej nauczycieli i kolegów nie usłyszy już jej głośnego śmiechu. Była małą iskierką, która rozświetlała nam świat. Mimo  kłopotów zdrowotnych ambitnie co roku walczyła o jak najlepsze oceny, stanowiąc wzór do naśladowania dla swoich całkiem zdrowych koleżanek i kolegów. Była sympatyczna i lubiana, mimo że ze zrozumiałych względów inni uczniowie mieli z nią ograniczony, najczęściej internetowy kontakt. Nauczyciele z przyjemnością przychodzili do niej na lekcje. Z pewnością będzie nam wszystkim tych wesołych spotkań brakowało. Dlatego w sobotę 23 czerwca 2018 r. towarzyszyliśmy Emilce w jej ostatniej drodze, aby godnie ją pożegnać. Na mszy świętej i uroczystościach pogrzebowych licznie stawili się członkowie grona pedagogicznego. Nie zabrakło również jej koleżanek i kolegówz klasy, z całej szkoły, a nawet byłych uczniów. Większość, czując olbrzymią stratęi smutek, solidaryzując się z bliskimi Emilki, nie potrafiła ukryć łez. Nasza mała iskierka zgasła, ale na zawsze pozostanie w naszych sercach. 

 
Projekt "Szkoła równych szans"

REALIZACJA PROJEKTU „SZKOŁA RÓWNYCH SZANS”

 

Od lutego 2017 roku w naszej szkole  rozpoczęły się zajęcia dla dzieci w ramach realizacji projektu ”szkoła równych  szans” . Uczniowie biorą udział w warsztatach pogłębiając swoją wiedzę z przyrody, informatyki  oraz języka angielskiego.

 
Regulamin - telefony komórkowe

REGULAMIN KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

ORAZ INNYCH URZĄDZEŃ MULITIMEDIALNYCH

w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej

Caritas Diecezji Świdnickiej

 im. ks. prałata Dionizego Barana w Świdnicy

 1. Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe, odtwarzacze i inny sprzęt elektroniczny na własna odpowiedzialność.
 2. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie czy kradzież sprzętu, poza zdeponowanym u dyrektora szkoły.
 3. Telefon komórkowy nie może być włączony na lekcjach i w czasie trwania zajęć dodatkowych organizowanych przez szkołę.
 4. W czasie zajęć świetlicowych uczeń może korzystać z telefonu komórkowego tylko za zgodą wychowawcy świetlicy.
 5. W czasie przerw uczeń może skorzystać z telefonu tylko za zgodą nauczyciela dyżurującego.
 6. Zabronione jest filmowanie, nagrywanie i fotografowanie podczas pobytu ucznia w szkole oraz w czasie innych zajęć organizowanych przez szkołę, poza wyraźna zgodą nauczyciela.
 7. W przypadku naruszenia powyższych ustaleń nauczyciel ma obowiązek odebrania telefonu bądź urządzenia multimedialnego, a następnie zdeponowania zabranego od ucznia urządzenia u dyrektora szkoły.
 8. Zdeponowanie winno się odbyć w obecności ucznia, po uprzednim wyłączeniu telefonu/urządzenia multimedialnego.
 9. Po odbiór telefonu zgłaszają się rodzice lub prawni opiekunowie ucznia. Zostają oni zapoznani z sytuacją i pouczeni o konsekwencjach (w tym konsekwencjach prawnych związanych z naruszeniem prywatności innych osób).
 10. Nieprzestrzeganie powyższych zasad wpływa na ocenę zachowania ucznia, a przy trzykrotnym rażącym naruszeniu regulaminu, prowadzi do całkowitego zakazu posiadania telefonu/urządzenia multimedialnego na terenie szkoły.
 11. Regulamin obowiązuje od 1 września 2014r.

 

 
<<  poprzedni  1   2   3   4