Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
do początku
Strona główna » Aktualności
Obuwie zmienne

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Od poniedziałku 9 października 2019r. uczniowie naszej szkoły mają obowiązek noszenia obuwia zmiennego . Informujemy jednocześnie, że buty powinny mieć białą podeszwę.

 
PRÓBNA EWAKUACJA

PRÓBNA EWAKUACJA 2019

 

Dnia 20 września 2019r. na terenie naszej szkoły przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji na wypadek pożaru na terenie placówki. Na dźwięk sygnału o zagrożeniu pożarowym, uczniowie pod opieką nauczycieli sprawnie w ciągu 2 minut i 14 sekund opuścili budynek i udali się w wyznaczony punkt zbiórki (boisko szkolne). Tam nauczyciele sprawdzili obecność (nikogo nie brakowało) i przekazali informację koordynatorowi ćwiczeń.

Po eliminacji potencjalnego zagrożenia wszyscy wrócili do sal lekcyjnych.

Celem akcji było przygotowanie dzieci i utrwalenie właściwego zachowania się wszystkich osób w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja z budynku szkoły przebiegła szybko i sprawnie, dzięki niej uczniowie przypomnieli sobie, iż należy zachować spokój, opanowanie – nie wpadać w panikę. I tak właśnie było, wszyscy uczniowie zdawali sobie sprawę z potrzeby organizowania takich ćwiczeń.

 
Wybory do SU

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

       

    25 września 2019 roku (w środę) o godzinie 1100 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego wzięło w nich udział 61 osób (uczniów kl. IV-VIII i nauczycieli obecnych tego dnia w szkole). Można było głosować na jedną spośród trzech kandydatek.

    Wygrała Magdalena Klimczak z klasy VII, I zastępcą przewodniczącej została Sara Majchrzak z klasy VI, a II z-cą Dominika Szukowska z klasy VIII.

 

GRATULUJEMY!!!

 

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

 

        1 września 2019 roku minęła 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

W Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. księdza prałata Dionizego Barana uczczona została okolicznościową gazetką wykonaną przez panią Agnieszkę Kędzierską. Na gazetce przedstawiono przedruki z gazet wydanych we wrześniu 1939 roku, w których informowano o najeździe Niemców i Rosjan na Polskę, oraz postępach w toczonych na terenie naszego kraju bitwach. Przedruki zgromadzono w bibliotece szkolnej prowadzonej przez panią Barbarę Kędzierską. 

 
 
 
Owoce w szkole

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE 2019

 

Również w tym roku szkolnym zgłosiliśmy swój udział w programie "Owoce i warzywa w szkole". Dzieci z klas I - V  od połowy września 2019 roku otrzymują porcje owocowo-warzywne i produkty nabiałowe.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

 

Dnia 2 września 2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. O godzinie 9.00 odbyła się z tej okazji msza święta w miejscowym Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie o godzinie 10.00 wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Po wejściu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy i nastąpiły okolicznościowe przemówienia Pani Dyrektor. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się jeszcze ze swymi wychowawcami. I tak skończył się ten uroczysty pierwszy dzień w szkole.

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się 19 czerwca 2019r. mszą świętą w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godzinie 1000, a następnie uczniowie wszyskich klas wzięli udział w apelu przygotowanym przez uczniów klas VII i VIII w budynku naszej szkoły.

 
Pasowanie na czytelnika 2019

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

 

W dniu 12.06.2019r. w bibliotece Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana w Świdnicy odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy pierwszej w obecności pani Dyrektor Ireny Rymszy, nauczycieli i dzieci z klasy II i III uroczyście przyrzekali czytać i szanować książki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. W trakcie uroczystości dzieci dowiedziały się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając je. Podczas wspólnej zabawy pierwszaki rozpoznawały tytuły i bohaterów książki, z rozsypanek wyrazowych układały zdania przedstawiające prośby książek, rozwiązywały krzyżówki itd. Dzieci wykazywały się wiedzą na temat właściwego zachowania, wypożyczania książek z biblioteki, jak również znajomością nie tylko lektur, ale wielu pozycji z zakresu literatury dziecięcej. Wysłuchały także baśni pt.: „Wróżki” /baśń francuska wg Charles’a Perraulta/ przeczytanej przez panią bibliotekarkę. Po jej wysłuchaniu przeprowadzono konkurs czytelniczy. Uczniowie, biorący w nim udział zostali odznaczeni opaską z napisem  „Umiem czytać”.

      Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i nigdy nie zrobią im krzywdy. Pasowania dokonała uroczyście Pani Dyrektor książką pt.: „ Baśnie z czterech stron Świata”. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek, dyplomy, plany lekcji wykonane przez uczniów klasy III oraz słodycze, którymi poczęstowano również zaproszonych gości.

 
Konkurs "Pan Hilary"

KONKURS „PAN HILARY”

 

W maju, jak co roku, Niepubliczna Szkoła  Podstawowa ŚSO „BLIŻEJ DZIECKA” zorganizowała konkurs PAN HILARY, którego celem jest pomoc dzieciom niewidomym i niedowidzącym, podopiecznym Polskiego Związku Niewidomych koło Świdnica.W ramach akcji uczniowie klas I – III Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej brali udział w następujących konkursach: konkurs plastyczny – klasa II (Sabina Majchrzak, Julia Olejnik, Natalia Olejnik), konkurs sportowy – drużyna klasy III w składzie: Amelia Pawlik, Lena Kempska, Jan Pawlik, Łukasz Karwała, oraz konkursie charytatywnym, w ramach którego na terenie naszej szkoły zorganizowane zostały kiermasze:

W dniach 3 i 4 grudnia 2018 roku odbył się Kiermasz Kartek Świątecznych, na którym można było kupić kartki wykonane przez uczniów w ramach zajęć świetlicy szkolnej. W czasie Kiermaszu sprzedano 23 kartki  po 3 zł za sztukę i 2 kartki po 5 zł za sztukę, 1kartkę za 10 zł. Ogółem  zebrano 90 zł (89 zł z kartek + 1 zł z reszty).

W dniach 18 i 19 grudnia 2018 roku odbył się Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych.  Na kiermaszu sprzedawano wykonane przez dzieci w ramach zajęć świetlicy i klasy III ozdoby: kolorowe bombki, stroiki bożonarodzeniowe i choinki z szyszek. W czasie kiermaszu sprzedano 16 bombek po 5 zł, 16 bombek po 2 zł, 6 stroików po 7 zł i 6 choinek z szyszek po 10 zł. Ogółem zebrano 214 zł.W dniach 23 – 24 stycznia w szkole odbył się Kiermasz Kartek Walentynkowych. Na kiermaszu można było kupić kartki i serduszka przygotowane przez uczniów w ramach zajęć świetlicy szkolnej. W czasie Kiermaszu sprzedano 16 kartek po 2 zł za sztukę, 8 serduszek na patyku po 3 zł za sztukę oraz 5 gipsowych serduszek po 2 zł za sztukę. Zebrano 66 zł. W dniach 28 i 29 marca oraz 8 i 9 kwietnia odbyły się Kiermasze Kartek i Ozdób Wielkanocnych, na których można było kupić kartki i ozdoby wykonane przez uczniów w ramach świetlicy szkolnej. Sprzedano 12 kartek świątecznych po 3 zł za sztukę, 1 gipsową pisankę w folii za 3 zł, małe gipsowe pisanki – 6 sztuk po 1 zł, oraz ozdoby świąteczne za 52 zł. Ogółem na  Kiermaszach Wielkanocnych zebrano 135 zł.  Na wszystkich kiermaszach organizowanych w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej zebrano  pieniądze w kwocie 505 zł. Pieniądze te zostały przekazane w czasie finału PANA HILAREGO, który odbył się 10 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka”, przedstawicielom  Polskiego Związku Niewidomych koło Świdnica. OGÓŁEM ŚWIDNICKIE SZKOŁY PODSTAWOWE BIORĄCE UDZIAŁ W KONKURSIE „PAN HILARY” ZEBRAŁY 8629,40 zł. Podczas finału uczennice klasy II – Sabina Majchrzak, Julia Olejnik i Natalia Olejnik otrzymały nagrody za wykonane przez siebie prace plastyczne do wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   następny  >>