Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
do początku
Strona główna » Aktualności
AKCJA MISIE RATOWNISIE

AKCJA MISIE RATOWNISIE W NKSP - ZAKOŃCZONA

 

 

 

Wielka akcja pod nazwą Misie Ratownisie w naszej szkole została zakończona. W środę 4 marca 2020r. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy odebrali z rąk uczniów NKSP zebrane pluszaki. Bardzo dziękujemy za zangażowanie i chęć pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach.

 
Dzień Babci i Dziadka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

     Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 31 stycznia 2020r. o godzinie 1100 w NKSP odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem, które zapewniły przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie.

Z przejęciam uczniowie odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W kolejnej części uroczystości wystąpiły uczennice klas II i III, które zaprezentowały taniec "Babuszki". Śmiechom i łzą nie było końca. Pod koniec wszystkie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 
Spotkanie z kolędą

SPOTKANIE Z KOLĘDĄ

 

Dnia 20 grudnia 2019r., jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt. "Spotkanie z kolędą'. Zostały przygotowane przez uczniów klas III, IV i V pod opieką p. Wioletty Turek i p. Pauliny Zamożnej.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się na salę gimnastyczną, na której miało odbyć się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się wszystkim dekoracja. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem  narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczulismy magię zbliżających się swiat. Po zakończeniu spektaklu głos zabrała Pani dyrektor Irena Rymsza, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 

 
Zajęcia ekologiczne

ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA KLASY 5

 

 

W dniu 16 grudnia 2019r. w ramach edukacji ekologicznej zostały przeprowadzone zajęcia dla klasy V z zakresu ochrony środowiska naturalnego oraz właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi przez Pana Tomasza Jaworskiego z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 
6 grudnia 2019r.

MIKOŁAJKI W NKSP 6 GRUDNIA 2019 r.

 

    6 grudnia jest od wielu lat jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. " cukierek albo rózga" - w tym roku w rolę Świętego Mikołaja wcielił się uczeń klasy VII Bartłomiej Pękała i witał każdego wchodzącego ucznia oraz pracownika szkoły losem. Los decydował czy osoba była grzeczna i dostanie cukierka czy raczej rózgę. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Nasza szkoła przybrała w tym dniu świąteczną barwę, gdyż dzieci przystroiły już swoje klasy.

  A my ten miły nastrój utrzymaliśmy tego dnia bardzo długo, bowiem uczniowie poszczególnych  klas we własnym gronie świętowała ten szczególny dla dzieci czas oglądając bajki i filmu o Św. Mikołaju.

   - To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu…
A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

           

 

 
Dyskoteka Andzrejkowa

Dyskoteka Andrzejkowa w NKSP 2019 r.

 

            W naszej szkole dn. 28.11.2019 r. w godzinach od 16.30 - 18.30 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas V - VIII.  Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Dyskotekowe lampy i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Aby urozmaicić zabawę zorganizowaliśmy również karaoke - uczniowie chętnie śpiewali swoje ulubione utwory.Na naszym spotkaniu nie zabrakło tradycyjnego biesiadowania - jednakże w tym roku sprzedawano wypieki przygotowane przez rodziców i uczniów a zebrany dochód przekażemy niepełnosprawnym dzieciom. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

 
DZIEŃ KREDKI

Dzień Kredki i Pluszowego Misia w NKSP 2019 r.

        22 listopada 2019 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Kredki. Jak się domyślacie nudy nie było.  Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Wykonaliśmy również wspólnie rysunek, łącząc Dzień Kredki i Dzień Pluszowego Misia - rysowaliśmy Misie Ratownisie dołączając do akcji „Misie Ratownisie”- Podziel się pluszakiem!

            Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień pomalowaliśmy w kolorowe misie. Opiekunowie Ewelina Krystowczyk oraz Paulina Zamożna stworzyły plakat promujący udział naszej szkoły w akcji. Plakat będzie wisiał na korytarzu naszej szkoły do zakończenia akacji. Przypominając nam że wspieramy w/w akcję.

 

 
Narodowe Święto Niepodległości

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dnia 8.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mija 101 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przywdziali tego dnia piękne galowe stroje oraz paradowali z pięknymi biało-czerwonymi rozetami przypiętymi do piersi.

Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy zgromadzili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Po gorącym, patriotycznym przemówieniu pani Dyrektor uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów starszych klas. Scenariusz napisał p. Jerzy Grzelczak, który czuwał również nad prawidłowym przebiegiem uroczystości, a za oprawę muzyczną odpowiadał tradycyjnie nieoceniony p. Marcin Kutny. Widzowie wysłuchali wielu pięknych, patriotycznych wierszy, przeplatanych informacjami historycznymi dotyczącymi okresu dziejów Polski związanego ze świętem. Wiadomości te podawali uczniowie prowadzący apel, czyli Justyna Dżugaj i Radosław Pawlik. Pojawiły się również pieśni patriotyczne, do śpiewania których chętnie dołączała się publiczność. Wiersze recytowali: Natalia Wilgus, Marcin Cyrbes, Jakub Krynicki, Mateusz Łach, Julia Kalembkiewicz, Martyna Towarnicka, Aleksandra Mądra, Małgorzata Staworzyńska, Michał Skangiel oraz Dominika Szukowska.

Występ spotkał się z przychylną reakcją zaciekawionej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Ta lekcja patriotyzmu i historii przydała się nam wszystkim i godnie uświetniła obchody święta niepodległości w naszej szkole.  

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

     Dnia 14 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej.  Pani Dyrektor Irena Rymsza złożyła życzenia kadrze pedagogicznej i wszystkim pracownikom szkoły. Mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości.

           Ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym słowem uświetnili uczniowie Magdalena Klimczak oraz Dominik Morawski.  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie oraz czujność i  troskę o dobro wychowanków.

 
Pasowanie na ucznia 2018

PASOWANIE 2019

 

4 października 2019 roku w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po pomyślnie "zdanym" egzaminie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci doskonale przygotowały się do występu.

           Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach pani dyrektor Irena Rymsza dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana. Podczas pasowania, pani dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, a następnie Rodzice i Opiekunowie przekazali swoim pociechom drobne upominki.  Spotkanie podsumowała Pani Dyrektor, która pogratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyła sukcesów w nauce.

          

 
1   2   3   4   następny  >>