Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
do początku
Strona główna » Aktualności
Narodowe Święto Niepodległości

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dnia 8.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mija 101 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przywdziali tego dnia piękne galowe stroje oraz paradowali z pięknymi biało-czerwonymi rozetami przypiętymi do piersi.

Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy zgromadzili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Po gorącym, patriotycznym przemówieniu pani Dyrektor uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów starszych klas. Scenariusz napisał p. Jerzy Grzelczak, który czuwał również nad prawidłowym przebiegiem uroczystości, a za oprawę muzyczną odpowiadał tradycyjnie nieoceniony p. Marcin Kutny. Widzowie wysłuchali wielu pięknych, patriotycznych wierszy, przeplatanych informacjami historycznymi dotyczącymi okresu dziejów Polski związanego ze świętem. Wiadomości te podawali uczniowie prowadzący apel, czyli Justyna Dżugaj i Radosław Pawlik. Pojawiły się również pieśni patriotyczne, do śpiewania których chętnie dołączała się publiczność. Wiersze recytowali: Natalia Wilgus, Marcin Cyrbes, Jakub Krynicki, Mateusz Łach, Julia Kalembkiewicz, Martyna Towarnicka, Aleksandra Mądra, Małgorzata Staworzyńska, Michał Skangiel oraz Dominika Szukowska.

Występ spotkał się z przychylną reakcją zaciekawionej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Ta lekcja patriotyzmu i historii przydała się nam wszystkim i godnie uświetniła obchody święta niepodległości w naszej szkole.  

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

     Dnia 14 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej.  Pani Dyrektor Irena Rymsza złożyła życzenia kadrze pedagogicznej i wszystkim pracownikom szkoły. Mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości.

           Ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym słowem uświetnili uczniowie Magdalena Klimczak oraz Dominik Morawski.  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie oraz czujność i  troskę o dobro wychowanków.

 
Pasowanie na ucznia 2018

PASOWANIE 2019

 

4 października 2019 roku w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po pomyślnie "zdanym" egzaminie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci doskonale przygotowały się do występu.

           Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach pani dyrektor Irena Rymsza dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana. Podczas pasowania, pani dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, a następnie Rodzice i Opiekunowie przekazali swoim pociechom drobne upominki.  Spotkanie podsumowała Pani Dyrektor, która pogratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyła sukcesów w nauce.

          

 
Obuwie zmienne

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Od poniedziałku 9 października 2019r. uczniowie naszej szkoły mają obowiązek noszenia obuwia zmiennego . Informujemy jednocześnie, że buty powinny mieć białą podeszwę.

 
PRÓBNA EWAKUACJA

PRÓBNA EWAKUACJA 2019

 

Dnia 20 września 2019r. na terenie naszej szkoły przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji na wypadek pożaru na terenie placówki. Na dźwięk sygnału o zagrożeniu pożarowym, uczniowie pod opieką nauczycieli sprawnie w ciągu 2 minut i 14 sekund opuścili budynek i udali się w wyznaczony punkt zbiórki (boisko szkolne). Tam nauczyciele sprawdzili obecność (nikogo nie brakowało) i przekazali informację koordynatorowi ćwiczeń.

Po eliminacji potencjalnego zagrożenia wszyscy wrócili do sal lekcyjnych.

Celem akcji było przygotowanie dzieci i utrwalenie właściwego zachowania się wszystkich osób w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja z budynku szkoły przebiegła szybko i sprawnie, dzięki niej uczniowie przypomnieli sobie, iż należy zachować spokój, opanowanie – nie wpadać w panikę. I tak właśnie było, wszyscy uczniowie zdawali sobie sprawę z potrzeby organizowania takich ćwiczeń.

 
Wybory do SU

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

       

    25 września 2019 roku (w środę) o godzinie 1100 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego wzięło w nich udział 61 osób (uczniów kl. IV-VIII i nauczycieli obecnych tego dnia w szkole). Można było głosować na jedną spośród trzech kandydatek.

    Wygrała Magdalena Klimczak z klasy VII, I zastępcą przewodniczącej została Sara Majchrzak z klasy VI, a II z-cą Dominika Szukowska z klasy VIII.

 

GRATULUJEMY!!!

 

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

 

        1 września 2019 roku minęła 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

W Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. księdza prałata Dionizego Barana uczczona została okolicznościową gazetką wykonaną przez panią Agnieszkę Kędzierską. Na gazetce przedstawiono przedruki z gazet wydanych we wrześniu 1939 roku, w których informowano o najeździe Niemców i Rosjan na Polskę, oraz postępach w toczonych na terenie naszego kraju bitwach. Przedruki zgromadzono w bibliotece szkolnej prowadzonej przez panią Barbarę Kędzierską. 

 
 
 
Owoce w szkole

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE 2019

 

Również w tym roku szkolnym zgłosiliśmy swój udział w programie "Owoce i warzywa w szkole". Dzieci z klas I - V  od połowy września 2019 roku otrzymują porcje owocowo-warzywne i produkty nabiałowe.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

 

Dnia 2 września 2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. O godzinie 9.00 odbyła się z tej okazji msza święta w miejscowym Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie o godzinie 10.00 wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Po wejściu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy i nastąpiły okolicznościowe przemówienia Pani Dyrektor. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się jeszcze ze swymi wychowawcami. I tak skończył się ten uroczysty pierwszy dzień w szkole.

 

 

 
1   2   3   4   następny  >>