Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
do początku
Strona główna » Aktualności
Zajęcia ekologiczne

ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA KLASY 5

 

 

W dniu 16 grudnia 2019r. w ramach edukacji ekologicznej zostały przeprowadzone zajęcia dla klasy V z zakresu ochrony środowiska naturalnego oraz właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi przez Pana Tomasza Jaworskiego z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 
AKCJA MISIE RATOWNISIE

AKCJA MISIE RATOWNISIE W NKSP !!!

 

 

 

Wielka akcja zbierania pluszaków pod nazwą Misie Ratownisie organizowana przez Fundację Wsparcie112 akcja, która łączy pokolenia. Celem naszej akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

Miś ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Miś ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.

Każde dziecko Misia zabiera do domu, dlatego potrzebujemy na prawdę wiele zabawek! Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: "Pokaż mi co boli misia.", "Czy miś może poruszać łapką?" Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od "tragicznego" otoczenia.

Inicjatyw dobroczynnych na przestrzeni lat było wiele. Z każdej z nich jesteśmy dumni, a to, że asystujecie nam od lat, mocno nas motywuje i utwierdza w przekonaniu, że to co robimy jest cenne i ważne. Ale akcja Misie Ratownisie to przede wszystkim Wy! To dzięki Waszej ofiarności możemy tak wiele robić dla innych. Misie Ratownisie to empatyczna społeczność. Wokół akcji jest tyle młodych społeczników gotowych do pomocy innym. To takie budujące!

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji !!!

 

Za każdego oddanego pluszaka dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

 
6 grudnia 2019r.

MIKOŁAJKI W NKSP 6 GRUDNIA 2019 r.

 

    6 grudnia jest od wielu lat jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. " cukierek albo rózga" - w tym roku w rolę Świętego Mikołaja wcielił się uczeń klasy VII Bartłomiej Pękała i witał każdego wchodzącego ucznia oraz pracownika szkoły losem. Los decydował czy osoba była grzeczna i dostanie cukierka czy raczej rózgę. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Nasza szkoła przybrała w tym dniu świąteczną barwę, gdyż dzieci przystroiły już swoje klasy.

  A my ten miły nastrój utrzymaliśmy tego dnia bardzo długo, bowiem uczniowie poszczególnych  klas we własnym gronie świętowała ten szczególny dla dzieci czas oglądając bajki i filmu o Św. Mikołaju.

   - To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu…
A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

           

 

 
Dyskoteka Andzrejkowa

Dyskoteka Andrzejkowa w NKSP 2019 r.

 

            W naszej szkole dn. 28.11.2019 r. w godzinach od 16.30 - 18.30 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas V - VIII.  Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Dyskotekowe lampy i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Aby urozmaicić zabawę zorganizowaliśmy również karaoke - uczniowie chętnie śpiewali swoje ulubione utwory.Na naszym spotkaniu nie zabrakło tradycyjnego biesiadowania - jednakże w tym roku sprzedawano wypieki przygotowane przez rodziców i uczniów a zebrany dochód przekażemy niepełnosprawnym dzieciom. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

 
DZIEŃ KREDKI

Dzień Kredki i Pluszowego Misia w NKSP 2019 r.

        22 listopada 2019 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Kredki. Jak się domyślacie nudy nie było.  Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Wykonaliśmy również wspólnie rysunek, łącząc Dzień Kredki i Dzień Pluszowego Misia - rysowaliśmy Misie Ratownisie dołączając do akcji „Misie Ratownisie”- Podziel się pluszakiem!

            Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień pomalowaliśmy w kolorowe misie. Opiekunowie Ewelina Krystowczyk oraz Paulina Zamożna stworzyły plakat promujący udział naszej szkoły w akcji. Plakat będzie wisiał na korytarzu naszej szkoły do zakończenia akacji. Przypominając nam że wspieramy w/w akcję.

 

 
Narodowe Święto Niepodległości

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dnia 8.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mija 101 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przywdziali tego dnia piękne galowe stroje oraz paradowali z pięknymi biało-czerwonymi rozetami przypiętymi do piersi.

Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy zgromadzili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Po gorącym, patriotycznym przemówieniu pani Dyrektor uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów starszych klas. Scenariusz napisał p. Jerzy Grzelczak, który czuwał również nad prawidłowym przebiegiem uroczystości, a za oprawę muzyczną odpowiadał tradycyjnie nieoceniony p. Marcin Kutny. Widzowie wysłuchali wielu pięknych, patriotycznych wierszy, przeplatanych informacjami historycznymi dotyczącymi okresu dziejów Polski związanego ze świętem. Wiadomości te podawali uczniowie prowadzący apel, czyli Justyna Dżugaj i Radosław Pawlik. Pojawiły się również pieśni patriotyczne, do śpiewania których chętnie dołączała się publiczność. Wiersze recytowali: Natalia Wilgus, Marcin Cyrbes, Jakub Krynicki, Mateusz Łach, Julia Kalembkiewicz, Martyna Towarnicka, Aleksandra Mądra, Małgorzata Staworzyńska, Michał Skangiel oraz Dominika Szukowska.

Występ spotkał się z przychylną reakcją zaciekawionej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Ta lekcja patriotyzmu i historii przydała się nam wszystkim i godnie uświetniła obchody święta niepodległości w naszej szkole.  

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

     Dnia 14 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej.  Pani Dyrektor Irena Rymsza złożyła życzenia kadrze pedagogicznej i wszystkim pracownikom szkoły. Mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości.

           Ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym słowem uświetnili uczniowie Magdalena Klimczak oraz Dominik Morawski.  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie oraz czujność i  troskę o dobro wychowanków.

 
Pasowanie na ucznia 2018

PASOWANIE 2019

 

4 października 2019 roku w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po pomyślnie "zdanym" egzaminie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci doskonale przygotowały się do występu.

           Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach pani dyrektor Irena Rymsza dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana. Podczas pasowania, pani dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, a następnie Rodzice i Opiekunowie przekazali swoim pociechom drobne upominki.  Spotkanie podsumowała Pani Dyrektor, która pogratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyła sukcesów w nauce.

          

 
Obuwie zmienne

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Od poniedziałku 9 października 2019r. uczniowie naszej szkoły mają obowiązek noszenia obuwia zmiennego . Informujemy jednocześnie, że buty powinny mieć białą podeszwę.

 
PRÓBNA EWAKUACJA

PRÓBNA EWAKUACJA 2019

 

Dnia 20 września 2019r. na terenie naszej szkoły przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji na wypadek pożaru na terenie placówki. Na dźwięk sygnału o zagrożeniu pożarowym, uczniowie pod opieką nauczycieli sprawnie w ciągu 2 minut i 14 sekund opuścili budynek i udali się w wyznaczony punkt zbiórki (boisko szkolne). Tam nauczyciele sprawdzili obecność (nikogo nie brakowało) i przekazali informację koordynatorowi ćwiczeń.

Po eliminacji potencjalnego zagrożenia wszyscy wrócili do sal lekcyjnych.

Celem akcji było przygotowanie dzieci i utrwalenie właściwego zachowania się wszystkich osób w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja z budynku szkoły przebiegła szybko i sprawnie, dzięki niej uczniowie przypomnieli sobie, iż należy zachować spokój, opanowanie – nie wpadać w panikę. I tak właśnie było, wszyscy uczniowie zdawali sobie sprawę z potrzeby organizowania takich ćwiczeń.

 
1   2   3   4   następny  >>