Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
do początku
Strona główna » Aktualności
Ks. Biskup

UROCZYSTOŚCI PATRIONALNE BISKUPA ŚWIDNICKIEGO

 

          W czasie Mszy św. w środę 17 października 2018r. o godz. 900 uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia księdzu Biskupowi Ignacemu z okazji jego imienin.

 
Pasowanie na ucznia 2018

PASOWANIE 2018

 

12 października 2018 roku w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po pomyślnie "zdanym" egzaminie wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkolny. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci doskonale przygotowały się do występu.

           Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach pani dyrektor Irena Rymsza dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana. Podczas pasowania, pani dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Następnie dzieci z klasy trzeciej przekazały własnoręcznie wykonane upominki w postaci zakładek do książek i tulipanów. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom ogromną radość. Spotkanie podsumowała Pani Dyrektor, która pogratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyła sukcesów w nauce.

            Po części oficjalnej pierwszaki wraz z wychowawczynią i rodzicami udały się do swojej sali, w której czekał na nich słodki poczęstunek. 

 
ŻONKILOWE POLA NADZIEI

ŻONKILOWE POLA NADZIEI

 

Celem kampanii jest promowanie idei wolontariatu, niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum i pozyskanie środków na opiekę paliatywną.

W Świdnicy spotkanie takie odbyło się 12 października 2018 roku. Uczestnicy kampanii spotkali się o godzinie 1100 na Placu Grunwaldzkim.  W ramach akcji na skwerze zasadzono cebulki żonkili przygotowane przez organizatora. 

Z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana w kampanii wzięli uczniowie klas I – VIII wraz z wychowawcami. Dzieci sadziły cebulki kwiatów w miejscach wyznaczonych przez organizatora. Na zakończenie akcji otrzymały też drobne upominki.

 
100 dni na stulecie

 „100 DNI NA STULECIE”  ŚWIDNICA 2018

 

9 października 2018 r. w sali teatralnej ŚOK odbyła się sesja popularnonaukowa upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w której wzięli udział uczniowie z klas starszych naszej szkoły. Spotkaniu zorganizowanemu przez Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej towarzyszyło motto:

Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani ma prawo do przyszłości”.

(Józef Piłusudski)

 

Spotkanie rozpoczęła pani Prezydent Beata Moskał-Słaniewska przypominając młodzieży o trudach i problemach, które pokonać musieli Polacy, aby po 123 latach odzyskać niepodległość. Zgromadzeni licznie w sali teatralnej mogli również wysłuchać trzech ciekawych wykładów zakończonych dyskusją panelową.

 
PRÓBNA EWAKUACJA

PRÓBNA EWAKUACJA 2018

 

Dnia 4 października 2018r. na terenie naszej szkoły przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji na wypadek pożaru na terenie placówki. Na dźwięk sygnału o zagrożeniu pożarowym, uczniowie pod opieką nauczycieli sprawnie opuścili budynek i udali się w wyznaczony punkt zbiórki (boisko szkolne). Tam nauczyciele sprawdzili obecność (nikogo nie brakowało) i przekazali informację koordynatorowi ćwiczeń.

Po eliminacji potencjalnego zagrożenia wszyscy wrócili do sal lekcyjnych.

Celem akcji było przygotowanie dzieci i utrwalenie właściwego zachowania się wszystkich osób w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja z budynku szkoły przebiegła szybko i sprawnie, dzięki niej uczniowie przypomnieli sobie, iż należy zachować spokój, opanowanie – nie wpadać w panikę. I tak właśnie było, wszyscy uczniowie zdawali sobie sprawę z potrzeby organizowania takich ćwiczeń.

 
Wybory do SU

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

       26 września 2018 roku (w środę) o godzinie 1000 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego wzięli w nich udział uczniowie kl. IV-VIII i nauczyciele obecni tego dnia w szkole. Można było głosować na jednego spośród trzech kandydatów.

       Wygrała Zuzanna Lisek z klasy VIII jej zastępcami zostali Sara Majchrzak z klasy V oraz Kryspin Szydełko z klasy VIII.      

GRATULUJEMY!!!

 
Obuwie zmienne

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Od poniedziałku 1 października 2018r. uczniowie naszej szkoły maja obowiązek noszenia obuwia zmiennego . Informujemy jednocześnie, że buty powinny mieć białą podeszwę.

 
Uroczyste otwarcie stadionu

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA WYREMONTOWANEGO STADIONU

 I ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

 

 

 

 Dnia 21 września 2018 r. klasy V-VIII z naszej szkoły wzięły udział w uroczystym otwarciu wyremontowanego świdnickiego stadionu, a także w towarzyszących mu zawodach lekkoatletycznych. Piękno nowego obiektu zachwyciło zarówno uczniów jak i towarzyszących im nauczycieli. Dobrym pomysłem było wczesne dotarcie na stadion, które pozwoliło nam zająć najlepsze miejsca na trybunach. Duże wrażenie na wszystkich zrobiły gwiazdy królowej sportu, które uświetniły piątkową uroczystość. Wszystkich wymienić nie sposób, ale dwie, do których ustawiały się najdłuższe kolejki po autografy, trzeba. Pierwsza to legendarny kulomiot, dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski, a druga to aktualny rekordzista świata i mistrz świata w hali w sztafecie 4x400m Łukasz Krawczuk. Oprócz sportowców nie zabrakło również przedstawicieli władz miasta z Panią Prezydent Beatą Moskal - Słaniewską na czele. Po okolicznościowych przemówieniach oficjeli i prominentów nastąpiło uroczyste otwarcie stadionu, a wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani pysznym tortem. Po części oficjalnej odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Ligi Międzyszkolnej. Rywalizowano w konkurencjach biegowych, rzucie oszczepem, pchnięciu kulą i skoku w dal. Wszyscy nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, startowali na miarę swoich (czasem skromnych) możliwości, otwierali oczy niedowiarkom i to nie było ich ostatnie słowo! I choć jakimś cudem nie wygraliśmy klasyfikacji generalnej, to genialnie przygotowanych, żywiołowo dopingujących (jednym słowem najlepszych) kibiców mieliśmy na pewno. Dzień ten wszystkim nam (nauczycielom i uczniom) obecnym na stadionie przyniósł mnóstwo wrażeń i niezapomnianych emocji. Szkoda, że nowych stadionów nie można otwierać co tydzień…

 
Owoce w szkole

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE 2018

 

Również w tym roku szkolnym zgłosiliśmy swój udział w programie "Owoce i warzywa w szkole". Dzieci z klas I - V  od połowy września 2018 roku otrzymują porcje owocowo-warzywne i produkty nabiałowe.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

 

Dnia 3 września 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. O godzinie 9.00 odbyła się z tej okazji msza święta w miejscowym Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie o godzinie 10.00 wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Po wejściu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy i nastąpiły okolicznościowe przemówienia Pani Dyrektor i zaproszonych gości. Po zakończeniu części oficjalnej uczennice z klasy ósmej, które prowadziły całą uroczystość: Zuzanna Lisek i Agata Kudyba, przedstawiły część artystyczną, w której nie zabrakło okolicznościowych wierszy i życzeń dobrego nowego roku szkolnego dla wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem pierwszaków, ósmoklasistów i oczywiście  szacownego grona pedagogicznego. Występ świetnie wprowadził zgromadzoną publiczność w atmosferę nowego roku szkolnego i pożegnał beztroski czas wakacji. Scenariusz całej uroczystości ułożył i dbał o jej sprawny przebieg p. Jerzy Grzelczak, zaś za stronę muzyczną tradycyjnie odpowiadał nieoceniony p. Marcin Kutny. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się jeszcze ze swymi wychowawcami. I tak skończył się ten uroczysty pierwszy dzień w szkole.

 

 

 
<<  poprzedni  1   2   3   następny  >>