Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
do początku
Strona główna » Aktualności
Wyjście na cmentarz przy al. Brzozowej

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Dnia 31 października, przed Dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy III i IV wraz z wychowawcami odwiedzili grób księdza prałata Dionizego Barana, patrona naszej szkoły, na Cmentarzu Parafialnym przy Alei Brzozowej. Na grobie  zapalono znicze i ustawiono wiązankę białych chryzantem. Dzieci wspólne z wychowawcami odmówiły modlitwę OJCZE NASZ i ZDROWAŚ MARIO. Następnie przeszły na grób pomordowanych w czasie II Wojny Światowej w obozie Gross Rosen. Tutaj wysłuchały historii powstania grobu i dowiedziały się, kto jest w nim pochowany. Następnie odwiedziły groby najmłodszych, gdzie zapaliły lampki na pustych mogiłach.

 
Światowy Dzień Zwierząt

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

 

Dnia 25 października w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbyło się spotkanie uczniów z Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami panią Grażyną Grzesik. W ramach przygotowań do spotkania uczniowie klas I - III wykonali rysunki przedstawiające ich ulubione zwierzęta, a uczniowie klas IV – VIII  przygotowali, wspólnie z wychowawcami, wiersze i piosenki o zwierzętach. Występy klas IV- VIII przeplatane były pytaniami, na które odpowiadała pani Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Świdnicy. Uczniowie na ręce pani Prezes przekazali Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami zgromadzoną karmę i koce dla bezdomnych psów i kotów wolnożyjących, którymi opiekują się wolontariusze z TOZ.

 
Dzień głośnego czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dnia 24 października w klasie I odbył się Dzień Głośnego Czytania. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci z klas I - III naszej szkoły oraz pani Barbara Kędzierska, pracownik biblioteki szkolnej. Organizatorem Dnia Głośnego czytania była pani Ewelina Krystowczyk, wychowawczyni klasy I.

Pani Basia przeczytała dzieciom jedną z przygód Gangu Słodziaków, a następnie dzieci opowiadały o tym, co zapamiętały z wysłuchanej historii. W całym wydarzeniu towarzyszyły dzieciom Słodziaki, pluszowe maskotki – sowa Zosia, jeż Jerzy, lisek Lucek, bóbr Borys, zajęczyca Zuzia i ryś Ryszard. Dzień Głośnego Czytania odbył się w ramach akcji firmy JERONIMO MARTENS właściciela sieci sklepów BIEDRONKA.

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

     Dnia 15 października 2018 r. w naszej szkole odbył się apel  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej.

            Uroczystość rozpoczęli członkowie Samorząd Uczniowskiego. Uczennica klasy V Sara Majchrzak wręczając kwiaty na ręce Pani Dyrektor słowem uświetniła ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie oraz czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Uczniowie klasy III pod okiem Pani Agnieszki Kędzierskiej w formie wierszyków dołączyli sie do złożenia życzeń kadrze pedagogicznej i wszystkim pracownikom naszej szkoły. Na zakończenie Akademii głos zabrała Pani Dyrektor Irena Rymsza, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 
Ks. Biskup

UROCZYSTOŚCI PATRIONALNE BISKUPA ŚWIDNICKIEGO

 

          W czasie Mszy św. w środę 17 października 2018r. o godz. 900 uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia księdzu Biskupowi Ignacemu z okazji jego imienin.

 
Pasowanie na ucznia 2018

PASOWANIE 2018

 

12 października 2018 roku w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po pomyślnie "zdanym" egzaminie wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkolny. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci doskonale przygotowały się do występu.

           Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach pani dyrektor Irena Rymsza dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana. Podczas pasowania, pani dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Następnie dzieci z klasy trzeciej przekazały własnoręcznie wykonane upominki w postaci zakładek do książek i tulipanów. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom ogromną radość. Spotkanie podsumowała Pani Dyrektor, która pogratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyła sukcesów w nauce.

            Po części oficjalnej pierwszaki wraz z wychowawczynią i rodzicami udały się do swojej sali, w której czekał na nich słodki poczęstunek. 

 
ŻONKILOWE POLA NADZIEI

ŻONKILOWE POLA NADZIEI

 

Celem kampanii jest promowanie idei wolontariatu, niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum i pozyskanie środków na opiekę paliatywną.

W Świdnicy spotkanie takie odbyło się 12 października 2018 roku. Uczestnicy kampanii spotkali się o godzinie 1100 na Placu Grunwaldzkim.  W ramach akcji na skwerze zasadzono cebulki żonkili przygotowane przez organizatora. 

Z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana w kampanii wzięli uczniowie klas I – VIII wraz z wychowawcami. Dzieci sadziły cebulki kwiatów w miejscach wyznaczonych przez organizatora. Na zakończenie akcji otrzymały też drobne upominki.

 
100 dni na stulecie

 „100 DNI NA STULECIE”  ŚWIDNICA 2018

 

9 października 2018 r. w sali teatralnej ŚOK odbyła się sesja popularnonaukowa upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w której wzięli udział uczniowie z klas starszych naszej szkoły. Spotkaniu zorganizowanemu przez Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej towarzyszyło motto:

Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani ma prawo do przyszłości”.

(Józef Piłusudski)

 

Spotkanie rozpoczęła pani Prezydent Beata Moskał-Słaniewska przypominając młodzieży o trudach i problemach, które pokonać musieli Polacy, aby po 123 latach odzyskać niepodległość. Zgromadzeni licznie w sali teatralnej mogli również wysłuchać trzech ciekawych wykładów zakończonych dyskusją panelową.

 
PRÓBNA EWAKUACJA

PRÓBNA EWAKUACJA 2018

 

Dnia 4 października 2018r. na terenie naszej szkoły przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji na wypadek pożaru na terenie placówki. Na dźwięk sygnału o zagrożeniu pożarowym, uczniowie pod opieką nauczycieli sprawnie opuścili budynek i udali się w wyznaczony punkt zbiórki (boisko szkolne). Tam nauczyciele sprawdzili obecność (nikogo nie brakowało) i przekazali informację koordynatorowi ćwiczeń.

Po eliminacji potencjalnego zagrożenia wszyscy wrócili do sal lekcyjnych.

Celem akcji było przygotowanie dzieci i utrwalenie właściwego zachowania się wszystkich osób w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja z budynku szkoły przebiegła szybko i sprawnie, dzięki niej uczniowie przypomnieli sobie, iż należy zachować spokój, opanowanie – nie wpadać w panikę. I tak właśnie było, wszyscy uczniowie zdawali sobie sprawę z potrzeby organizowania takich ćwiczeń.

 
Wybory do SU

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

       26 września 2018 roku (w środę) o godzinie 1000 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego wzięli w nich udział uczniowie kl. IV-VIII i nauczyciele obecni tego dnia w szkole. Można było głosować na jednego spośród trzech kandydatów.

       Wygrała Zuzanna Lisek z klasy VIII jej zastępcami zostali Sara Majchrzak z klasy V oraz Kryspin Szydełko z klasy VIII.      

GRATULUJEMY!!!

 
<<  poprzedni  1   2   3   następny  >>