Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
do początku
Strona główna » Aktualności
Wyjście do teatru

 WYJŚCIE DO TEATRU NA PRZEDSTAWIENIE

„OPOWIEŚCI NASZEGO DZIECIŃSTWA” - 13 LISTOPDA 2018

Dnia 13 listopada 2018 roku uczniowie klas I - III byli w Teatrze Miejskim na przedstawieniu OPOWIEŚCI Z NASZEGO DZIECIŃSTWA przygotowanym przez aktorów teatru ARTENES z Wrocławia. Przedstawienie na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena "Ole Zmruż - oczko", "Świniopas", "Krzesiwo" oraz "Ślimak i róża", przekazywało takie wartości, jak: prawdomówność, uczciwość, odwaga.  Dzieci mogły poznać te i wiele innych ważnych w życiu zasad w trakcie ciekawego, niezwykle kolorowego przedstawienia, którego narratorem był Ole Zmruż -oczko. Szybko zmieniająca się scenografia oraz wartka i ciekawa akcja przedstawienia spodobały się młodym widzom, czemu dawali głośno wyraz reagując spontanicznie na grę aktorów.

 
Projekt "Edukacyjny Mikołaj"

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

 

W związku z pozyskaniem środków w kwocie 5 tyś. złotych w ramach konkursu na mikrodotacje zorganizowanego przez Fundację "Katolicka Inicjatywa Berit" - Operatora projektu pt.#SPOŁECZNIEODPOWIEDZIALNI finansowanego ze środków Programu FIO 2018, dzieci wezmą udział w projekcie "Edukacyjny Mikołaj".

 

 
Narodowe Święto Niepodległości

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dnia 8.11.2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obchody w tym roku były wyjątkowe, gdyż mija właśnie setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przywdziali tego dnia piękne galowe stroje, a niektórzy paradowali z pięknymi biało-czerwonymi kotylionami przypiętymi do piersi.

Na czwartej godzinie lekcyjnej wszyscy zgromadzili się w pięknie udekorowanej przez zespół pod przewodnictwem p. Barbary Kędzierskiej sali gimnastycznej, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Po gorącym, patriotycznym przemówieniu pani Dyrektor uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy ósmej. Scenariusz napisali p. Joanna Studnicka i p. Jerzy Grzelczak, który czuwał również nad prawidłowym przebiegiem uroczystości, a za oprawę muzyczną odpowiadał tradycyjnie nieoceniony p. Marcin Kutny. Widzowie wysłuchali wielu pięknych, patriotycznych wierszy, przeplatanych informacjami historycznymi dotyczącymi okresu dziejów Polski związanego ze świętem. Wiadomości te podawały uczennice prowadzące apel, czyli Zuzanna Lisek i Julia Bazylewicz. Pojawiły się również pieśni patriotyczne, do śpiewania których chętnie dołączała się publiczność. Wiersze recytowali: Agata Kudyba, Dominika Kopernicka, Wiktoria Femiak, Wiktoria Hałuszko, Magdalena Głąb, Mikołaj Dziedzic i Alan Wróbel.

Występ spotkał się z przychylną reakcją zaciekawionej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Ta lekcja patriotyzmu i historii przydała się nam wszystkim i godnie uświetniła obchody stulecia niepodległości w naszej szkole.  

 
Wyjście na cmentarz przy al. Brzozowej

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Dnia 31 października, przed Dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy III i IV wraz z wychowawcami odwiedzili grób księdza prałata Dionizego Barana, patrona naszej szkoły, na Cmentarzu Parafialnym przy Alei Brzozowej. Na grobie  zapalono znicze i ustawiono wiązankę białych chryzantem. Dzieci wspólne z wychowawcami odmówiły modlitwę OJCZE NASZ i ZDROWAŚ MARIO. Następnie przeszły na grób pomordowanych w czasie II Wojny Światowej w obozie Gross Rosen. Tutaj wysłuchały historii powstania grobu i dowiedziały się, kto jest w nim pochowany. Następnie odwiedziły groby najmłodszych, gdzie zapaliły lampki na pustych mogiłach.

 
Światowy Dzień Zwierząt

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

 

Dnia 25 października w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbyło się spotkanie uczniów z Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami panią Grażyną Grzesik. W ramach przygotowań do spotkania uczniowie klas I - III wykonali rysunki przedstawiające ich ulubione zwierzęta, a uczniowie klas IV – VIII  przygotowali, wspólnie z wychowawcami, wiersze i piosenki o zwierzętach. Występy klas IV- VIII przeplatane były pytaniami, na które odpowiadała pani Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Świdnicy. Uczniowie na ręce pani Prezes przekazali Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami zgromadzoną karmę i koce dla bezdomnych psów i kotów wolnożyjących, którymi opiekują się wolontariusze z TOZ.

 
Dzień głośnego czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dnia 24 października w klasie I odbył się Dzień Głośnego Czytania. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci z klas I - III naszej szkoły oraz pani Barbara Kędzierska, pracownik biblioteki szkolnej. Organizatorem Dnia Głośnego czytania była pani Ewelina Krystowczyk, wychowawczyni klasy I.

Pani Basia przeczytała dzieciom jedną z przygód Gangu Słodziaków, a następnie dzieci opowiadały o tym, co zapamiętały z wysłuchanej historii. W całym wydarzeniu towarzyszyły dzieciom Słodziaki, pluszowe maskotki – sowa Zosia, jeż Jerzy, lisek Lucek, bóbr Borys, zajęczyca Zuzia i ryś Ryszard. Dzień Głośnego Czytania odbył się w ramach akcji firmy JERONIMO MARTENS właściciela sieci sklepów BIEDRONKA.

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

     Dnia 15 października 2018 r. w naszej szkole odbył się apel  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej.

            Uroczystość rozpoczęli członkowie Samorząd Uczniowskiego. Uczennica klasy V Sara Majchrzak wręczając kwiaty na ręce Pani Dyrektor słowem uświetniła ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie oraz czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Uczniowie klasy III pod okiem Pani Agnieszki Kędzierskiej w formie wierszyków dołączyli sie do złożenia życzeń kadrze pedagogicznej i wszystkim pracownikom naszej szkoły. Na zakończenie Akademii głos zabrała Pani Dyrektor Irena Rymsza, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 
Ks. Biskup

UROCZYSTOŚCI PATRIONALNE BISKUPA ŚWIDNICKIEGO

 

          W czasie Mszy św. w środę 17 października 2018r. o godz. 900 uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia księdzu Biskupowi Ignacemu z okazji jego imienin.

 
Pasowanie na ucznia 2018

PASOWANIE 2018

 

12 października 2018 roku w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po pomyślnie "zdanym" egzaminie wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkolny. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci doskonale przygotowały się do występu.

           Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach pani dyrektor Irena Rymsza dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana. Podczas pasowania, pani dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Następnie dzieci z klasy trzeciej przekazały własnoręcznie wykonane upominki w postaci zakładek do książek i tulipanów. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom ogromną radość. Spotkanie podsumowała Pani Dyrektor, która pogratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyła sukcesów w nauce.

            Po części oficjalnej pierwszaki wraz z wychowawczynią i rodzicami udały się do swojej sali, w której czekał na nich słodki poczęstunek. 

 
ŻONKILOWE POLA NADZIEI

ŻONKILOWE POLA NADZIEI

 

Celem kampanii jest promowanie idei wolontariatu, niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum i pozyskanie środków na opiekę paliatywną.

W Świdnicy spotkanie takie odbyło się 12 października 2018 roku. Uczestnicy kampanii spotkali się o godzinie 1100 na Placu Grunwaldzkim.  W ramach akcji na skwerze zasadzono cebulki żonkili przygotowane przez organizatora. 

Z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana w kampanii wzięli uczniowie klas I – VIII wraz z wychowawcami. Dzieci sadziły cebulki kwiatów w miejscach wyznaczonych przez organizatora. Na zakończenie akcji otrzymały też drobne upominki.

 
<<  poprzedni  1   2   3   następny  >>